2022. gada 2. decembrī Karjeras centrs aicina LU studentus un LU darbiniekus piedalīties "Emocionālās veselības dienā". Pasākumā piedāvāsim lekcijas un praktiskas nodarbības, kas saistītas ar rūpēm par savu emocionālo veselību.

Ikviena cilvēka ikdiena reizēm vai pat ļoti bieži mēdz būt izaicinājumu pilna. Studijas, darbs, personīgā dzīve un labklājība, notikumi pasaulē - viss kopā reizēm rada emocionālu spriedzi. Pasākuma mērķis ir pievērst uzmanību tam, ka veselīgai funkcionēšanai noder zināšanas, kā parūpēties par savu emocionālo veselību, spēja kritiski izvērtēt, kad emocionālā spriedze ir sakrājusies pārāk liela un sev jāpievērš īpaša uzmanība. Pasākumā piedāvāsim arī nodarbības, kurās studenti varēs iepazīt praktiskas darbības, kas stabilizē emocionālo veselību. Aktīva dalība nodarbībās sniegs arī emocionālu veldzējumu, mieru un jaunu iedvesmu.

"Emocionālās veselības diena" norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1.

Pasākumā tiek aicināti piedalīties LU studenti un darbinieki. Dalība pasākumā ir bezmaksas.

Dalības un reģistrēšanās noteikumi

Reģistrēties dalībai aicinām LU studentus un darbiniekus. Iesakām rast iespēju piedalīties visas dienas programmā - gan lekcijās, gan praktiskajās nodarbībās.

Lekcijas tiks piedāvātas visiem dalībniekiem. Savukārt uz nodarbībām pasākuma dalībnieki dalīsies grupās. Reģistrējoties pasākumam, Jums tiks dota iespēja norādīt, kuras 2 nodarbības no 4 piedāvātajām Jūs vēlētos apmeklēt kā prioritāro izvēli. Pēc pieteikumu apkopošanas nosūtīsim informāciju, kurā no nodarbībām Jums būs pieejama vieta. Tas nozīmē, ka Jums, iespējams, tiks piedāvāta dalība nodarbībā, kura nav Jūsu prioritārā izvēle. Tādēļ aicinām izvērtēt, vai Jums būtu saistoši piedalīties ikvienā no piedāvātajām nodarbībām, un apstiprinošas atbildes gadījumā reģistrēties pasākumam. 

Pasākuma programma šeit.

Saite uz reģistrēšanos:: Emocionālās veselības diena 02.12.2022. 10:00 - 14:45 LU Akadēmiskā centra Dabas mājā Rīgā, Jelgavas ielā 1. (google.com)

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Karjeras centru, sūtot ziņu uz e-pasta adresi karjera@lu.lv.

Programma

10:10- 10:50

Lekcija 

Lekcijas nosaukums un apraksts tiks precizēts. Lekcijas fokusā būs tēma par emocionālā  līdzsvara saglabāšanu pārmaiņu apstākļos. 

Lekcijas vadītāja: Anita Gaile, PhD, Pārmaiņu arhitekte

Lekcija norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 107,.auditorijā  (1. stāvā).

 

10:55-11:45

Lekcija "Emocionālais intelekts - palīgs emociju vadīšanā ikvienā dzīves situācijā"

Emocionālais intelekts bieži tiek minēts kā svarīgs aspekts, runājot par efektīvu emociju vadīšanu, tai skaitā efektīvu spēju vadīt arī stresu. Tomēr bieži sastopami mīti, ka cilvēks ar augstu emocionālu intelektu "nekad nedusmojas", "nekad nav bēdīgs", "nekad dzīvē nav sajuties izsīcis vai pat sagruvis". Un tā vietā:  "vienmēr ir harmonisks - priecīgs un enerģisks", "vienmēr saglabā mieru ikvienā sarežģītā situācijā", "nekļūst emocionāls", "atrisina visas konflkta situācijas pozitīvā veidā" utt.

Lekcijā runāsim par vienu no emocionālā intelekta pamatfunkcijām - savu emociju apzināšanos un vadīšanu. Runāsim par to, ka pilnīgi visas emocijas ir vajadzīgas cilvēka dzīvē un virzīsim fokusu, kā atpazīt tieši sev raksturīgās emociijas un kādas būtu viespiemērotākās emociiju vadīšanas stratēģijas. 

Reizēm pietiek ar vienu it kā nenozīmīgu darbību ikdienā, kas var būtiski mainīt cilvēka emocionālo labsajūtu kopumā. Ceram, ka pēc lekcijas aiziesiet ar vismaz vienu ideju, kā praktiski labāk vadīt savas emocijas ikdienā un uzlabot savu dzīves kvalitāti kopumā.

Lekcijas vadītāja: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja.

Lekcija norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 107.auditorijā (1. stāvā).

12:15-13:15

1. un 2. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

1. nodarbība "Kā panākt, ka ikdienas darbi iedvesmo un motivē?"

Nodarbības pamatā ir vīzija par tādu dzīvi, kurā cilvēks no rīta pamostas priecīgs: viņu iedvesmo un motivē dienā paredzētie darbi, dzīvot ir viegli, cilvēka dzīves kvalitāte un emocionālā labsajūta ir lieliska. 

Nodarbības vadītāja, karjeras konsultante, Dace Siliņa savā konsultācijas ikdienā sastop studentus, kuri ir nomākti un zaudējuši drosmi, jo studijas viņus neiepriecina un pat apgrūtina. Šādā situācijā kā karjeras konsultanti talkā ņemam Džona Holanda tipoloģiju, kura ļoti bieži palīdz saprast, vai  izvēlētā joma cilvēku vispār iedvesmo, vai dotie profesijas noteikumi, darāmās darbības un darba vide ir cilvēkam organiski. Tipoloģija vēsta, ka cilvēkiem būtiski atsķiras darba vide, kura dabiski motivē un dod enerģiju.

Uz nodarbību aicinām tos, kuri grib izzināt varāk sevi - kas ir tā ikdienas rutīna, kura Jūs dabiski motivē un kādas iespējas šādu  vidi ap sevi veidot. Tad nebūs jāmeklē papildus motivācijas avoti emocionālo labklājīgagi dzīvei - tie jau būs klātesoši Jūsu ikdienas rutīnā.

Nodarbības vadītāja: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaigsmes veicinātāja. 

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 108. auditorijā (1. stāvā).

12:15-13:15

1. un 2. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

2. nodarbība "Man nav motivācijas... Ko darīt?"      

Reizēm studenti saka, trūkst motivācijas - piedalīties lekcijās, mācīties, rakstīt kursa darbu vai vispār jel ko darīt. Ko darīt šādās situācijās un vai motivāciju var iegūt vai atgūt? 

Nodarbībā tiks sniegti piemēri, uzdevumi un idejas, kas rosina personīgo izpratni par savu motivāciju un iespējām to aktivizēt.

Nodarbības vadītāja: Līga Valinka, Mag.Psych., MBA, psiholoģe, karjeras konsultante, personības izaugsmes trenere.

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 109. auditorijā (1. stāvā).

13:45-14:45

3. un 4. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

3. nodarbība “Iepazīsimies? Idejas draudzīgām sarunām"

Nodarbība cilvēkiem, kuri vēlas uzlabot prasmes sarunāties ar svešiem vai mazāk pazīstamiem cilvēkiem. Ieteikumi tam, kā uzsākt sarunu, par kādām tēmām runāt. Mazliet par small talk un mazliet par to, kā veidot dziļas un saturīgas sarunas, kas var arī būt par pamatu sirsnīgai draudzībai.

Sajūta, ka dzīvē viegli vari veidot cilvēcīgu kontaktu, var būt ļoti svarīgs aspekts komfortablai sajūtai par dzīvi. Veiksmīga cilvēcīgā kontakta veidošana ar apkārtējiem var atrisināt šķietami nepārvaramas stresa situācijas - ja apkārtējie cilvēki sniedz labu sajūtu un atbalsta, daudz kas kļūst vieglāk risināms.

Nodarbības vadītājas: Dace Siliņa, MG.sc.soc., Ba. phsych., izaugsmes veicinātāja, karjeras konsultante.

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 108.auditorijā (1. stāvā).

13:45-14:45

3. un 4. nodarbība norisināsies paralēli - vienā laikā

4. nodarbība "Klusuma prakse"

Nodarbības vadītāji dalīsies ar pieredzi un zināšanām par klusuma prakses tehnikām, kas palīdz labāk atbrīvoties, sajust un iepazīt sevi, kā arī veidot līdzsvarotāku, mierpilnāku un produktīvāku ikdienu.

Nodarbības valoda: angļu / latviešu

Nodarbību vadīs: Karolis Dovydas - uzņēmējs un klusuma prakses instruktors/ Lietuva, 

Evelīna Legzdiņa - BALTS Paper Goods vadītāja, klusuma prakses praktizētāja/ Latvija

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1,109. auditorijā (1. stāvā).