"Emocionālās veselības diena" ir pasākums, kas veltīts zināšanu un prasmju apguvei rūpēs par savu emocionālo labsajūtu. Gan studiju process, gan profesionālās darba gaitas nereti saistās ar spriedzi un dažādām grūtībām. Kā saglabāt darba spējas, motivāciju un teicamu emocionālo labsajūtu sarežģītās dzīves situācijās? Tas reizēm ir nopietns izaicinājums. Tomēr lielā mērā atbildība par savu labsajūtu gulstas uz katra cilvēka pleciem.

"Emocionālās veselības diena" norisināsies 25.04.2024. LU Akadēmiskajā centrā,  Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, Rīga. 

Pasākums paredzēts LU studentiem un LU darbiniekiem. 

"Emocionālās veselības dienā" piedāvāsim 6 praktiskas nodarbības par dažādām tēmām un metodēm. Nodarbību mērķis ir piedāvāt tās dalībniekiem iespēju praktiski iepazīt dažādus veidus, kā parūpēties par savu emocionālo labsajūtu un praktiskajos uzdevumos arī sajust dažādu metožu pielietojuma vērtību. Katrs interesents var piedalīties 1-3 nodarbībās. Nodarbības tiek piedāvātas 6 - pa divām paralēlām nodarbībām. Reģistrējiet savu dalību pasākumā un norādiet, kādas nodarbības varēsiet apmeklēt kā prioritāti. Ja pieļaujamais  pieteikumu skaits konkrētajās nodarbībās būts pārsniegts, mēs Jūs informēsim par iespēju apmeklēt otru paralēlo nodarbību. Ja varēsiet apmeklēt nodarbības, kuras izvēlēsieties kā prioritāti, arī saņemsiet apstiprinājumu no mums.

Reģistrēt savu dalību aicinām šeit:  links uz dalības anketu.

Jautājumu un precizējumu gadījumā sazinieties ar mums pa e-pastu karjera@lu.lv.

       

Programma

14:10-15:10

1. un 2. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

1. nodarbība “Manas vērtības – tās ceļ mani spārnos!”

Tēma par vērtībām ir intriģējoša, jo vērtības bieži vien tiek uztverts kā kaut kas augstāks par ikdienu, kaut kas netverams. Bet paradoksāli: cilvēks tieši savu ikdienas rutīnu uztver kā emocionāli nomācošu, ja nedzīvo saskaņā ar savām vērtībām. 
Kas tad ir tās “mans vērtības”, kuras ceļ spārnos? Kā tas atpazīt? Un ko darīt, lai veidoto savu dzīvi tā, lai dienas beigās būtu sajūta un atziņa: “Jā. Šī diena bija tā vērta, lai to nodzīvotu!”
Nodarbībā ar praktiskiem uzdevumiem rosināsim tās dalībniekus ielūkoties savā dzīvē un atpazīt savas pamatvērtības. Ar jautājumiem, tēliem un dinamiskiem uzdevumiem nodarbības dalībniekiem būs iespēja savas vērtības apzināt, ieraudzīt, sajust un padomāt, kā šo vērtību klātesamību pastiprināt savā ikdienā.

Nodarbības vadītāja: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja. 

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 109. auditorijā (1. stāvā).

14:10-15:10

1. un 2. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

2. nodarbība “Sarunas par pašvērtējumu”

Nodarbības pamattēma ir veselīgs pašvērtējums un ko mēs katrs ar to saprotam. Kā sevi vērtējam un cik labi jūtamies ar šo vērtējumu? Nodarbībā piedāvāsim praktisku uzdevumu sava pašvērtējuma dziļākai izpratnei un stiprināšanai: izmantojot metaforiski asociatīvās kārtis, katram dalībniekam būs iespēja padomāt un noformulēt – kāds ir viņu pašvērtējums šobrīd un kādu to vēlētos nākotnē. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja uzklausīt citus un izteikties par savām atziņām, ja būs tāda vēlēšanās.

Nodarbības vadītāja: Līga Valinka, Mag.Psych., MBA, psiholoģe, karjeras konsultante, personības izaugsmes trenere.

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 108. auditorijā (1. stāvā).

15:30-16:30

3. un 4. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

3.nodarbība "Emocionālā labklājība attiecībās"

Komunikācijas prasmes ir vienas no svarīgākajām iemaņām, kuras nepieciešamas piepildītai un emocionāli pilnvērtīgai dzīvei. Komunikācija ļauj cilvēkiem veidot tuvas attiecības, saprast citam citu un veidot veiksmīgu sadarbību ikvienā dzīves situācijā.

Mūsdienu aizņemtajā pasaulē, kurā dominē darbs, studijas un dažādi citi pienākumi, ģimene un attiecības nereti paliek otrajā plānā.

Nodarbības laikā  interaktīvi komunicēsim un mijiedarbosimies. Kopā dalīsimies pieredzē un atziņās, kā atpazīt kļūdas savstarpējā komunikācijā, kā pielāgoties un mazināt iespējamos šķēršļus komunikācijā ar saviem tuvākajiem, kā iemācīties atvainoties un uzklausīt otru. Runāsim arī par to, kāda nozīme attiecību veidošanā ir neverbālajai komunikācijai un pozitīvajiem pieskārieniem.

Nodarbības vadītāja: Linda Karole, LU Profesionālās maģistrantūras 2.kursa studente, LU Psiholoģiskās palīdzības centra (PPC) konsultante

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 109.auditorijā (1. stāvā).

15:30-16:30

3. un 4. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

4.nodarbība "Palīgā! Kā neizdegt?"

Gandrīz ikviens kaut reizi ir dzirdējis par izdegšanas sindromu saistībā ar darbu, mācībām vai rūpēs par citiem. Tomēr cilvēks ļoti reti var laicīgi pamanīt, kad šī problēma skar arī viņu pašu un atbilstoši rīkoties, lai viņa psihoemocionālais stāvoklis un veselība nepasliktinātos.

Nodarbības laikā apspriedīsim, kādi ir riska faktori izdegšanai, kā šo problēmu atpazīt un ko ar to darīt. Nodarbībā piedāvāsim iepazīties ar metodi “Līdzsvara aplis”, kā arī runāsim par individuālo resursu apzināšanos un rūpēšanos par sevi. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus saistībā ar savu pieredzi, kā arī dalīties ar savām atziņām.

Nodarbības vadītāja: Anna Oļhova, LU Profesionālās psiholoģijas maģistrantūras 2.kursa studente 

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 108. auditorijā (1. stāvā).

17:00-18:00

5. un 6. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

5.nodarbība "Nebaidies!"

Emociju apzināšanās un to vadīšana var būt sarežģīts un reizēm pat nesaprotams process. “Nu ko es varu darīt? Jūtos slikti un viss!” Visticamāk ikviens cilvēks savā dzīvē ir piedzīvojis emocijas, kuras negribas piedzīvot, emocionālais smagums liekas nepaceļams un rada bezspēcības sajūtu.

Nodarbībā tās dalībniekus vispirms aicināsim savas emocijas drosmīgi uzlūkot un apzināt. Kā nākamo soli  spēles formātā piedāvāsim izpētīt, vai un kā savas emocijas ir iespējams vadīt – kādi personīgie soļi un izvēles virza emocijas vienā vai citā virzienā, kādas ierastās un ērtās emociju vadīšanas stratēģijas darbojas, kādas izvēles cilvēkam ir vieglākas un kādas ir grūtākas utt.

Nodarbība būs izzinošs ceļojums savu emociju pasaulē,  kas, iespējams, nesīs jaunas atziņas par sevi un savu spēju komfortabli sadzīvot ar savām emocijām. 

Nodarbībās paredzēts darbs grupās, izmantojot asociatīvās kārtis “Ēna”. Nodarbības dalībnieki tiks aicināti dalīties ar savām atziņām un refleksiju.

Nodarbības vadītāja: Dace Siliņa, MG.sc.soc., Ba. phsych., izaugsmes veicinātāja, karjeras konsultante.

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 109.auditorijā (1. stāvā).

17:00-18:00

5. un 6. nodarbība notiks paralēli - vienā laikā

6.nodarbība “Esi sava prāta, emociju un ķermeņa pavēlnieks!”

Vai esi kādreiz izjutis satraukumu, trauksmi vai bažas? Vai raizes par ikdienas darbiem un uzdevumiem neļauj aizmigt? Varbūt zini, ko nozīmē panikas lēkmes? Un vai ir gribējies no šī visa atbrīvoties - uz visiem laikiem?

Šajā nodarbībā tās dalībniekus iepazīstināsim ar Progresīvās muskuļu relaksācijas būtību un kā tā palīdz atslābināt gan ķermeni, gan prātu. Īss teorētisks skaidorjums palīdzēs izprast, kā stresā cilvēks izjūt muskuļu sasprindzinājumu un kā tieši darbs ar ķermeni un muskuļiem palīdz mazināt stresu. Pēc tam dalībniekiem būs iespēja praktiski iepazīt šīs metodes būtību un izbaudīt tās iedarbību. Tā balstās uz pakāpenisku muskuļu grupu sasprindzinājumu. Pēc tam seko relaksācijas fāze, kuras laikā pēkšņi tiek atbrīvots sasprindzinājums. Praktisko daļu soli pa solim izvadīs nodarbības vadītāja. Nodarbībā būs vieta arī dalībnieku refleksijai un atgriezeniskai saitei par piedzīvoto.

Nodarbības vadītāja: Inga Smirnova, LU Profesionālās psiholoģijas maģistrantūras 2.kursa studente, LU Psiholoģiskās palīdzības centra (PPC) konsultante 

Nodarbība norisināsies LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 108. auditorijā (1. stāvā).