Kandidējot uz kādu amatu, atsaucoties uz piedāvājumu, pirmais solis ir kvalitatīvi sastādīts CV. Tas ir pirmais ledlauzis ceļā un iecerēto pozīciju. Kad esat šo pirmo atlasi izturējis, potanciālais darba devējs aicina uz interviju klātienē, lai iepazītos ar kandidātu vairāk un izvērtētu piemērotību darbam. Lieliski, ja  izdodas sarunā pārliecināt potenciālo darba devēju, ka esat piemērotākais kandidāts. Tomēr pirms sarunas ir vērts tai sagatavoties un parūpēties, ka ne tikai esat labākais kandidāts, bet to praktiski arī pierādāt sarunā.

Darba intervija ir sevis prezentēšana vai pat reklāmēšana - ne visiem cilvēkiem tas dabiski padodas. Bet noteikti atstāsiet spēcīgāku un pārliecinošāku iespaidu, ja būsiet apzinājis visus iespējamos intervijas aspektus un tos pārdomājis. Tas sarunā ir redzams. Pat ja esat labs kandidāts - jūsu prasmes un zināšanas atbilst amata prasībām - neveiksmīga vai nesagatavota sevis prezentēšana darba intervijā var būt iemesls, kādēļ iekārotā darba pozīcija jums ies secen. 

Seminārā runāsim par to, kāda varētu būt tipiskā darba intervija un par kādām tēmām tajās parasti runā. Izrunāsim arī citus papildus aspektus, kas jāņem vērā, lai atstātu pārliecinošu iespaidu par sevi. Runāsim arī par iespējamajām kļūdām, kuras nevajadzētu pieļaut darba intervijas laikā. 

Semināra vadītāja: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja. 

Norises datums: 14.12.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

   

Seminārs ir orientēts uz tiem, kuri vēlas izprast emocionālā intelekta aspektus un vēlas iegūt praktiskas zināšanas, kā efektīvāk vadīt emocijas.

Emocionālā intelekta nozīmi mūsdienās īpaši akcentē karjeras kontekstā. Pirms kāda laika pastāvēja uzskats, ka galvenais veiksmīgā karjerā ir zināšanas un intelekts. Šobrīd kā veiksmīgu profesionāli, īpaši līderības jomā, uzskata cilvēku, kuru raksturo arī spēja atpazīt un vadīt savas un citu emocijas.

Seminārā pārsvarā iekļauti praktiski uzdevumi ar mērķi identificēt emocionālā intelekta aspektus, izvērtēt to darbību, iepazīt teoriju praksē. Teorētiskie jautājumi mijas ar praktiskiem vingrinājumiem, kā rezultātā dalībnieki iegūst arī praktiskas iemaņas un praktiskus “instrumentus” emocionālā intelekta paaugstināšanai. Seminārā paredzētas diskusijas, pieredzes apmaiņa, atgriezeniskās saites sniegšana.

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, konsultante, izaugsmes veicinātāja.

Norises datums: 27.11.2023. plkst. 18:00 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

 

Džona Holanda tipoloģija plaši tiek pielietota karjeras izvēles procesā jau daudzus gadu desmitus. Joprojām šī tipoloģija attaisno savu eksistenci un ar tās palīdzību daudzi cilvēki iegūst plašāku izpratni par sevi un par savu vislabāko piemērotību profesionālajā jomā. Džona Holanda ideja ir, pirmkārt, izprast, kā funkcionē cilvēks: kas viņu motivē, iedvesmo, kādas darbības labi padodas, kā arī pretēji - kāda vide un "spēles noteikumi" nerada vēlmi, enerģiju un motivāciju darboties. Otrkārt, Džons Holands aicina izprast dažādu profesiju būtību - kādas darbības jāveic, kāda vide ir konkrētās profesijas laukā un kādu ikdienas rutīnu pieprasa konkrētās profesijas. Uzzinot šos aspektus, ir iespēja meklēt un atrast sev vispiemērotāko profesiju darba tirgū. 

Seminārā runāsim par Džona Holanda tipoloģijā nodefinētajiem personību tipiem, to raksturīgākajām iezīmēm un piemērotību dažādm nozarēm un profesijām ar mērķi atpazīt sevi. Tiks piedāvāta arī iespēja aizpildīt testu, lai uzzinātu savu piemērotību dažādām nozarēm un profesijām.

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

1.Norises datums: 04.12.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa

2.Norises datums: 07.12.2023. plkst. 18:30-20:00

Norises vietne BigBlueButton. Links uz semināru: https://bbb.lu.lv/b/dac-eog-nuc-d9y

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

   

Seminārs dalībniekiem sniedz zināšanas un praktiskas iemaņas, kā izvērtēt savas prioritātes, mērķus un efektīvāk plānot laiku studijām, pienākumiem un atpūtai. Izprotot savu pieredzi, attieksmi pret laiku un laika pārvaldīšanu, katrs var papildināt savas laika plānošanas iemaņas un kļūt efektīvāks gan laika izmantošanā, gan savos sasniegumos.

Semināra tēmas:

  • Specifiskas laika izjūtas atpazīšana dažāda tipa cilvēkiem.
  • Laika pārvaldīšanas matrica.
  • Laika zagļi.
  • Paretto princips. 
  • Vilcināšanās - plusi un mīnusi.
  • Veiksmīga mērķu definēšana laika plānošanas procesā. 

Semināru vadīs: Dace Siliņa, LU Karjeras centra karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

1. Semināra norise: 02.10.2023. plkst. 18:30-20:00 

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.

2. Semināra norise: 12.10.2023. plkst. 18:30-20:00

Norises vietne: BigBlueButton. Links uz semināru https://bbb.lu.lv/b/dac-mzu-gz8-m1k

Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama. 

 

Lai veiksmīgi iekļautos darba tirgū, nereti nepieciešams kandidēt uz atvērtajām vakancēm. Kā pirmais nozīmīgais solis, lai vēlamais darba devējs kandidātu pamanītu, ir kvalitatīvi sagatavots CV. Gan forma, gan saturs būtiski var ietekmēt tālāko gaitu ceļā uz vēlamo darba pozīciju. 

Seminārā runāsim par pamatlietām un pamatlikumiem, kas jāņem vērā CV sastādīšanā, lai tas ieinteresētu darba devēju un viņš aicinātu kandidātu uz tālāko atlases kārtu. Seminārā runāsim gan par "pareizajām" lietām CV, gan apskatīsim iespējamo kļūdu klāstu, kas var nenospēlēt par labu kandidātam. 

Semināra vadītāja: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja. 

1.Norises datums: 16.10.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa

2.Norises datums: 23.10.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vietne BigBlueButton. Links uz tiešaisti: https://bbb.lu.lv/b/dac-qqo-oyu-xpk

3.Norises datums: 13.11.2023. plkst. 18:30-20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa

4.Norises datums: 23.11.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vietne BigBlueButton. Links uz tiešaisti: https://bbb.lu.lv/b/dac-qqo-oyu-xpk

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

Spēja patstāvīgi mācīties ir būtisks nosacījums veiksmīgu studiju realizēšanā. Tā ietver sevī gan sevis labāku apzināšanos, gan informāciju par dažādām mācīšanās metodēm. Sevis pazīšana nozīmē saprast, kā vislabāk un efektīvāk varat apgūt mācību vielu, kā uztverat informāciju, kā vislabāk to izprotat un kādā veidā mācību viela vislabāk paliek atmiņā. Savukārt mācīšanās metožu klāsts reizēm dabiski atrodas pats, bet reizēm noder papildus informācija, kā vēl interesanti un aizraujoši var apgūt mācību vielu. 

Seminārā runāsim par dažādiem informācijas uztveres kanāliem un par metodēm, kuras attiecīgajā gadījumā iesaka pielietot. 

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

1.Norises datums: 18.09.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.

2.Norises datums: 21.09.2023. plkst. 18:30-20:00 

Norises vietne BigBlueButton. Links uz semināru: https://bbb.lu.lv/b/dac-lnl-be4-zkf

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

   

Vai zini cilvēkus, kuri saka: "Es darbu nekad neesmu meklējis - darbs vienmēr atrod mani!"

Vai zini cilvēkus, kuri saka: "Es ļoti labi sagatavoju CV un tāpēc ieguvu lielisku darba pozīciju."

Vai zini cilvēkus, kuri saka: "Galvenais ir turēt acis un ausis vaļā un iespējas atnāks!"

Un kā būtu, ja visi šie trīs cilvēki būtu tu viens? Cik daudz dažādas aktivitātes darba meklēšanā tu pielieto vai pielietotu?

Semināra galvenā tēma ir runāt par karjeras veidošanu un darba iespēju meklēšanu. Karjeras konsultācijās bieži vien redzam, ka cilvēki izmanto tikai dažus ierastus vai zināmus darba meklēšanas veidus, bet neiedomājas, ka var darīt vairāk un savādāk. Seminārā izrunāsim par dažādām darba meklēšanas stratēģijām - lai karjeras veidošanas iespējas būtu allaž izmantotas uz 100%.

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

Norises datums: 16.11.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vietne: BigBlueButton. Links uz semināru:  https://bbb.lu.lv/b/dac-alt-lbo-0rc

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

"Radošums? Bet kā to saprast? Kāpēc man jābūt radošam? Mans darbs nav saistīts ar gleznošanu. Un vispār - es neprotu zīmēt. Man tas nav vajadzīgs". Tāda nereti ir cilvēku reakcija par šo tēmu "radošums". "Es neesmu radošs. Un lieciet mani mierā ar šo ākstīšanos! Galvenais ir nauda un stabils darbs!", saka kāds cits.

Tomēr radošums 21. gadsimtā tiek definēta kā viena no pamatkompetencēm veiksmīgas karjeras un dzīves veidošanā. Kāpēc? Tehnoloģiju attīstība veicinājusi dzīves tempu tādu, kāds nekad agrāk nav bijis uz pasaules. Pasaule mainās un attīstās tik strauji kā nekad agrāk. Tāpēc cilvēkam ir jāspēj mainīties līdzi. Tas, kas bijis aktuāls šodien, rīt jau būs novecojis standarts. Bet kas nāk vietā? Un kurš vai kuri būs tie, kas pateiks - kā jādara savādāk?

Radošums kā spēja saredzēt kārtību haosā. Radošums kā spēja redzēt iespējas, kuras citi nesaskata - darbā, karjerā, personīgajā dzīvē. Radošums kā spēja izdzīvot mainīgajā un neparedzamajā pasaulē. Radošums kā spēja sākt no jauna, kad viss sabrucis. 

Seminārā aktualizēsim šo tēmu - radošums. Ar interesantiem uzdevumiem un jautājumiem apzināsim savu radošumu - kā to saredzēt, saklausīt, kā uz to paļauties un praktiski pielietot dzīvē.

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

1.Norises datums: 19.10.2023. plkst. 18:00 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.

2.Norises datums: 26.10.2023. plkst. 18:00 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

       

Nodarbība cilvēkiem, kuri vēlas uzlabot prasmes sarunāties ar svešiem vai mazāk pazīstamiem cilvēkiem. Ieteikumi tam, kā uzsākt sarunu, par kādām tēmām runāt. Mazliet par small talk un mazliet par to, kā veidot dziļas un saturīgas sarunas, kas var arī būt par pamatu sirsnīgai draudzībai.

Sajūta, ka dzīvē viegli vari veidot cilvēcīgu kontaktu, var būt ļoti svarīgs aspekts komfortablai sajūtai par dzīvi. Veiksmīga cilvēcīgā kontakta veidošana ar apkārtējiem var atrisināt šķietami nepārvaramas stresa situācijas - ja apkārtējie cilvēki sniedz labu sajūtu un atbalstu, daudz kas kļūst vieglāk risināms. Spēja komunicēt var būt svarīgs nosacījums veiksmīgam studju procesam un karjeras veidošanai.

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

Norises datums: 02.11.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

   

"Man ir vislabākie nodomi. Es tik ļoti cenšos, lai darbā un mājās viss būtu labi un visi būtu laimīgi. Bet mani kolēģi uz mani dusmojas, studiju biedri nesaprot, mājās mani kritizē. Cilvēki izvairās no draudzēšanās un komunikācijas ar mani. Kāpēc citi mani nesaprot?" 

Vai tev šis izklausās pazīstami? Vai atceries vismaz vienu situāciju, kurā tavi vislabākie nodomi tika pārprasti vai vēl trakāk - uztverti pilnīgi negatīvi?

Drošivien esi pamanījis, ka cilvēki atšķiras ne tikai pēc izskata, bet arī pēc tā, kas katram liekas patiesi svarīgi.

Seminārā parunāsim par cilvēku atšķirībām balstoties uz DISC tipoloģiju. Ar praktiskiem uzdevumiem atpazīsim sev svarīgās lietas dzīvē un atšķirīgās vērtību sistēmas dažādu tipu cilvēkiem. Runāsim arī par to, kā atpazīt dažādu tipu cilvēkus, kā saprast viņu vajadzības un labos nodomu un galvenais - kā vislabāk sadarboties!

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

1.Norises datums: 30.10.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.

2.Norises datums: 06.11.2023. plkst. 18:30 - 20:00

Norises vietne BigBlueButton. Links uz semināru: https://bbb.lu.lv/b/dac-wng-sgq-7qn

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.

 

Semināra mērķis ir palūkoties uz savu dzīvi un saviem mērķiem radošā, neierastā veidā - ar krāsainām smiltīm mandalas veidolā. Pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada svinībām un jauna darba cikla sākumam radoši darbosimies ar krāsainajām smiltīm un katrs izveidosim savu nākamā gada mērķu un sapņu mandalu.

Kas ir mandala? Tradicionāli tās apzīmējums ir aplis – kosmosa bezgalības simbols – un kvadrāts, zemes jeb cilvēka radītās pasaules simbols. Mandala ir grafisks visuma un mūžības simbols ļoti daudzās kultūrās. Smilšu mandala Tibetas budisma tradīcijās simbolizē visu lietu pārejošo, mainīgo un nepastāvīgo dabu, jo smilšu mandala tiek izveidot jeb izbērta un pēc tam tiek izjaukta, noslaucīta nost prom no pamatnes.Tas ilustrē lietu mainīgo dabu, kā arī ikviena procesa "sākumu un beigas".

Šveiciešu psihoanalītiķis Karls Gustavs Jungs uzskatīja, ka mandala ir ceļš uz mūsu kodolu, zemapziņas balsi un spogulis mūsu tapšanai par veselumu. Mandalu zīmēšana un krāsošana ir kā ceļojums uz dvēseles dzīlēm.

Smilšu mandalas veidošana tiek izmantota kā radošs instruments, kas palīdz semināra dalībniekiem labāk izzināt sevi, risināt sev aktuālos pašizaugsmes jautājumus un sasniegt uzstādītos mērķus izaugsmes veicinātāja vadībā.

Radošās darbnīcas ilgums 2 stundas.

Semināra struktūra:

- iepazīšanās daļa – sagatavošanās mandalas veidošanai;

- mandalas veidošana mūzikas pavadībā (dalībniekiem nesarunājoties);

- mandalas veidošanas procesa, piedzīvoto sajūtu un jaunatklājumu individuāla un grupas pārrunāšana semināra vadītāja vadībā;

- mandalas izjaukšana, noslēgums.

Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.

Semināra norise:  18.12.2023, plkst. 18.00 – 20.00

Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.

Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.