Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Karjeras iespēju izpēte
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.12.2017

Nākamais solis pēc savu prasmju, interešu un nozīmīgāko vērtību apzināšanas ir tālāko profesionālo perspektīvu izpēte.
Kādi ir galvenie ieguvumi no šī soļa?

  • Konkurētspējas nostiprināšana.
    Visu Tev derīgo karjeras iespēju apzināšana palīdzēs labāk noteikt, kādas prasmes un kāda pieredze Tev vēl ir nepieciešama, lai Tu spētu būt konkurētspējīgs/-a savā darbā.

  • Rezerves plāns - gatavība pārmaiņām.
    Precīza savu profesionālo resursu un perspektīvu pārzināšana ir Tava priekšrocība, saskaroties ar neplānotām pārmaiņām.
    Gan studiju, gan pēcstudiju laikā Tavās prioritātēs var ieviesties izmaiņas. Tās var izraisīt gan iepriekš neplānota profesionālo interešu maiņa, gan arī nozīmīgas izmaiņas dzīvē kopumā. Lai pārmaiņas norisinātos operatīvi, bez liekiem pārdzīvojumiem, labāk būs, ja jau zināsi, kādas ir visas Tavas perspektīvas - kurp virzīties tālāk pa karjeras kāpnēm.

    Rezerves plāns noder arī situācijās, kad, piemēram, ir grūti ielauzties darba tirgū interesējošajā jomā. Tas palīdzēs ne vien justies drošāk, bet arī lietderīgi izmantot savus resursus - laiku, pārvaldītās prasmes un zināšanas. Piemēram, ja Tev piemīt lieliska iniciatīva, bet jau zināmu laiku darba piedāvājumu klāstā neizdodas atrast saistošus piedāvājumus, iespējams, ir vērts padomāt par sava uzņēmuma veidošanu, realizējot kādu no ilgi lolotajām idejām. Ikvienam no mums ir kādi īpaši talanti, prasmes, kuras var pielietot, realizējot rezerves plānu.

Savu karjeras iespēju izpēti Tu vari veikt gan pats, gan arī konsultējoties ar karjeras speciālistu. Iesakām izskatīt arī Karjeras centra kalendāru – iespējams, tur ir kāds Tev noderīgs seminārs, uz kuru Tu vari pieteikties, lai veicinātu savas karjeras iespēju izpēti.