Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
1. solis: SAVU PRASMJU, SPĒJU UN INTEREŠU APZINĀŠANA UN NOVĒRTĒŠANA
Pēdējās izmaiņas veiktas:
14.10.2014.

Pirms uzsākt darba meklējumus, ir būtiski apzināt savus mērķus, profesionālās prasmes un spējas. Izvērtējot savas stiprās un vājās puses, skaidrāk apzinot savus profesionālos aicinājumus un ieceres dzīvē, tev būs vieglāk saprast, kāds darbs un vide ir tev piemēroti, lai sekmētu savu izaugsmi.

Lai apzinātu savas prasmes un spējas, ņem vērā šādus ieteikumus

  • Centies atcerēties savus pozitīvos sasniegumus un pieredzi, kas iegūta līdzšinējā dzīvē, un tos pieraksti. Ja tu jau strādā, šo darbu būs vieglāk paveikt, bet, ja tev nav darba pieredzes, tad atceries kādu citu darbošanos, kas sniegusi gandarījumu, piemēram, dalību kādā projektā, studiju praksē, brīvprātīgā, sociālā darbā vai tamlīdzīgi iegūtu pieredzi.
  • Pārskatot līdzšinējo pozitīvo sasniegumu un gūtās pieredzes sarakstu, apsver un uzraksti, kādas prasmes šajā procesā tev izdevās pilnveidot un attīstīt.
  • Apdomā, kā tavas prasmes un spējas varētu novērtēt tie cilvēki, ar kuriem esi kopā strādājis, piedalījies projektos u. tml. Varbūt vari apjautāties dažiem līdzcilvēkiem un noskaidrot, kā viņu viedoklis par tevi atšķiras. Viņiem noteikti būs kas atzinīgs sakāms par tavām stiprajām pusēm!
  • Ņemot vērā savus priekšstatus un citu cilvēku viedokli par taviem sasniegumiem, prasmēm un spējām, papildini un koriģē savu prasmju sarakstu.
  • Pārliecinies, ka vari minēt konkrētus piemērus, kas pierāda, ka tu šīs prasmes tiešām pārvaldi.
  • Izvērtējot savas prasmes, apdomā, kuras no tām ir būtiskas tavai tālākai profesionālai darbībai.

Izveidotais saraksts tev noderēs savas personības pilnīgākai apzināšanai, mērķu nostiprināšanai, kā arī par „špikeri”, veidojot savu CV un gatavojoties darba pārrunām.

Personīgās izaugsmes un pašefektivitātes palielināšanā liela nozīme ir prasmei sadarboties, saskarsmes kultūrai. Sadarbība ir sava veida resurss, kuru prasmīgi izmantojot mēs varam ne vien paškritiski paskatīties uz sevi no malas, bet arī attīstīties un līdzdarbojoties veiksmīgi sasniegt kopīgus mērķus.