Pirmkursniekus jaunajā studiju gadā ievada informatīvas lekcijas “Iepazīsti LU”

Jau tradicionāli Latvijas Universitātē  pirmkursniekus jaunajā studiju gadā ieved informatīvs pasākums “Iepazīsti LU”.  Tajā ir iespējams uzzināt nepieciešamo informāciju par veiksmīgu studiju norisi. Šogad pasākums norisinājās 31.08.22. 

Ikviens Latvijas Universitātē vēlas, lai studentiem tā būtu lieliska vieta, kur ne tikai studēt, iegūt zināšanas un prasmes sevi saistošajā nozarē. Pasākumā akcentējām to, ka Latvijas Universitāte rūpējas, lai studiju laikā studenti spētu arī pilnvērtīgi baudīt dzīvi un priecāties par to, izmantojot LU piedāvātās atpūtas, izklaides un pašattīstības iespējas. Tāpat studentiem vēlējāmies pavēstīt, ka ikviens students ir pamanīts un atbalstīts grūtā brīdī – LU ir virkne speciālistu un atbalsta parogrammu, kuras palīdz gan adaptēties jaunajā vidē, gan saņemt psiholoģisku un draudzīgu atbalstu. Tie ir ļoti būtiski aspekti veiksmīgam studiju procesam. Ceram, ka pasākuma dalībnieki jau tagad sajuta daudz lielāku piederību LU lielajai saimei un turpmākie studiju gadi būs neaizmirstama un vērtīga dzīves pieredze.

Pasākumu "Iepazīsti LU" bija iespēja apmeklēt gan klātienē Raiņa bulvārī 19, gan attālināti. 

Tiem studentiem, kuriem nebija iespēja piedalīties pasākumā 31.08. ir iespēja iepazīties ar lekciju piedāvājumu ierakstā šeit

Lai izdevies jaunais studiju gads!

       

Pasākums tika atklāts ar lekciju “Iepazīsti savu kuratoru un mentoru”, kas ir atbalsta programmas jaunajiem studentiem. Studiju kvalitātes nodrošināšanas nodaļas pārstāve Jana Ādmine pastāstīja par kuratoru programmu, bet LU Studentu padomes pārstāvji skaidroja, kā pieteikties programmai, kurā vecāko kursu studenti jaunajiem studentiem sniedz palīdzīgu roku un palīdz iejusties studiju vidē.

Ikviens students vēlas, lai izvēlētās studijas būtu ne tikai interesantas, bet arī veiksmīgas. Plkst.14.00 par dažādām mācību metodēm un stiliem un kā mācīšanās skolā atšķiras no studijām augstskolā stāstīja docente un vadošā pētniece Sanita Baranova.

Pasākuma turpinājumā plkst.15.00 LU Studentu padomes pārstāvji sniedza ieskatu E-studiju un LU informatīvajā sistēmā LUIS, kuru izmantošana būs neatņemama sastāvdaļa studiju laikā.

Plkst.15.30  psiholoģe Līga Valinka stāstīja par to, ar kādām emocijām un pārdzīvojumiem sastopas lielākā daļa jauniešu, uzsākot studijas un kas var palīdzēt iejusties studiju vidē labāk.

Plkst.16.00 efektīvā laika plānošanā ieskatu sniedza karjeras konsultante un izaugsmes veicinātāja Dace Siliņa. Viņa iepazīstināja ar to, ka laika uztvere un laika plānošana cilvēkiem var atšķirties, kādēļ katrs citādi ir ieradis organizēt savus darba uzdevumus. Lekcijā pievērsām uzmanību darba uzdevumu definēšanas nozīmei, kā arī runājām par viltīgajiem laika zagļiem.