Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Bibliotēka
Pēdējās izmaiņas veiktas:
15.04.2016.

LU Karjeras centrā lasīšanai uz vietas pieejamas sekojošas grāmatas: 

Spoža darba intervija
Autors: Rosa Džeja
Izdevējs: Zvaigzne ABC
ISBN: 978-9984-40-494-3

Izlasot šo grāmatu, jūs uzzināsiet, kā sagatavoties intervijai un pārvarēt uztraukumu, kādu apģērbu izvēlēties, kādi ir populārākie un kādi grūtākie jautājumi intervijās, kas ir kompetenču intervija, psihometriskais tests un novērtējuma centrs, kā sevi prezentēt potenciālajam darba devējam.
Grāmatā iekļauti pieredzējušu personāla atlases speciālistu padomi, interesanti fakti un praksē pārbaudītu piemēru analīze.
Autore Rosa Džeja ir eksperte biznesa un komunikāciju sfērā, kā arī viena no populārākajām biznesa un karjeras grāmatu autorēm.

 

Lieliskas atbildes uz sarežģītiem darba intervijas jautājumiem
Autors: Sūzana Hodžsone
Izdevējs: Zvaigzne ABC
ISBN: 978-9984-0-0102-4

Grāmata ir labs palīgs jebkuram darba meklētājam, kurš saņēmis uzaicinājumu ierasties uz darba interviju. Tā palīdzēs sagatavot atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, dos padomus, kā ģērbties un izturēties, tiekoties ar potenciālo darba devēju, un kā reaģēt saspringtās un mulsinošās situācijās dažādos savas karjeras veidošanas vai maiņas posmos.
Sūzana Hodžsone ir bijusī Londonas Sausbenkas universitātes valsts dienesta vadītāja. Viņa mācīja studentiem darba meklēšanas prasmes un interviju tehnikas izkopšanu. S. Hodžsone ir sarakstījusi pasniedzējiem un praktikantiem nepieciešamus informatīvus materiālus par karjeras iespējām. Pašlaik viņa strādā par karjeras konsultanti Dorsetā un nodarbojas arī ar rakstniecību.

 

Lietišķā etiķete. Eiropas pieredze
Autors: Iveta Ķestere
Izdevējs: Zvaigzne ABC
ISBN: 978-9984-37-652-3

Autores praktiskā pieredze etiķetē veidojusies valstīs, kurās viņa ir dzīvojusi, – Latvijā, Austrijā, Vācijā un Beļģijā. Teorētiskās zināšanas viņa ir centusies papildināt, sekojot jaunākajām publikācijām vācu, angļu un latviešu valodā.
Šajā izdevumā autore centusies apkopot tos etiķetes noteikumus, kas ir akceptēti starptautiskajā lietišķajā saskarsmē Eiropā. Taču neviena grāmata par etiķeti nav nepārkāpjamu likumu krājums, tādēļ ikvienam ir tiesības izvērtēt, kuri noteikumi ir noteikti pieņemami, kuri savukārt uztverami kā padomi un ieteikumi.
Šī grāmata domāta cilvēkiem, kuri pamatzināšanas uzvedības kultūrā jau ir apguvuši, taču vēlas tās precizēt, sakārtot, kā arī papildināt ar aktuālu informāciju. Izdevums varētu būt noderīgs visiem, kam ikdienu nākas pavadīt lietišķā vidē – gan strādājot, gan atpūšoties.
Grāmatā “Lietišķā etiķete. Eiropas pieredze” šķirkļi ir sakārtoti alfabētiskā secībā. Pie šķirkļiem atrodamas norādes, kur meklēt papildu informāciju par attiecīgo tēmu. Ieteicamajā literatūrā pie šķirkļiem ietvertas tikai Latvijā izdotās grāmatas; plašāks literatūras saraksts atrodams grāmatas beigās. Grāmatā atrodams arī pielikums ar CV, CV pavadvēstuļu, rekomendāciju, iesniegumu, ielūgumu u.c. paraugiem.

 

Lietišķā sarakste angļu valodā
Autors: : Eka Vera, Drenans Simons
Izdevējs: Zvaigzne ABC
ISBN: ISBN: 978-9984-37-652-3

Neaizstājams palīgs lietišķajā saziņā un sarakstē. Jūsu sarakstē ar angliski runājošiem darījumu partneriem noderēs lietišķajā korespondencē biežāk lietotie izteicieni un standarta formulējumi - sākot no viesnīcas rezervācijas līdz pat reklamācijām un brīdinājumiem. Grāmatā iekļauti svarīgāko darījuma vēstuļu un citu lietišķu tekstu - piemēram, pasūtījumu, pieteikumu, rēķinu, atteikumu u.c. - uzbūves paraugi. Praktiski padomi telefona sarunu risināšanai. Daudz noderīgas informācijas un ieteikumu profesionālai komunikācijai ar jūsu darījumu partneriem. Tulkojusi Anita Kulačkovska.

 

Modern Business English in Communication
Autors: Miroslavs Kaftans, Zdenka Strnadova
Izdevējs: Zvaigzne ABC
ISBN: 978-9984-40-731-9

Izdevumā "Modern Business English in Communication" apkopots un skaidrots plašs terminoloģiju klāsts, kurā iekļauti dažādi temati: lietišķās saskarsmes veidi; personiskie kontakti un saviesīga saziņa; apsveikumu un līdzjūtību izteikšana; oficiāli un neoficiāli ielūgumi un atbildes uz tiem; ieteikuma un rekomendācijas vēstules; darījumu sarunas, prezentācijas, to veidi un palīglīdzekļi, darba meklējumi u.c. Terminoloģiju vieglāk apgūt palīdzēs vingrinājumi katras nodaļas beigās, dažādu lietišķo dokumentu un veidlapu paraugi, kā arī biežāk sastopamo terminu apkopojums angļu-latviešu un latviešu-angļu vārdnīcā grāmatas nobeigumā.
Šīs grāmatas mērķis nav mācīties angļu valodu kompleksi, proti, kā valodu ar noteiktu gramatisko struktūru un leksiku, bet gan palīdzēt apgūt konkrētās jomas terminoloģiju un tās pielietojumu praksē. Tādēļ atsevišķo nodarbību struktūra nav pakāpeniska un nodaļas neizriet cita no citas – lietotāji saskaņā ar konkrēto vajadzību var lasīt jebkuru no tām. Arī pasniedzējiem ir iespēja no relatīvi plašās bāzes izvēlēties piemērotāko mācību vielu un noteikt atbilstošāko vielas apguves secību, izmantojot jaunu frāžu apgūšanu, teksta izpratni, individuālos vingrinājumus konkrētajā tēmā, vingrinājumos balstītos rakstu darbus un iegūto zināšanu padziļināšanu.

Veiksmīga biznesa sākums
Autors: Maikls Moriss
Izdevējs: Multineo
ISBN: 978998499566

Daudzi svešumā uzsāk savu biznesu, tomēr daudziem pietrūkst padoma: kādu firmu dibināt, kur meklēt juridisko palīdzību, kā organizēt produkcijas noietu, reklāma, kā piesaistīt un noturēt klientus? Izdevniecības "Multineo" grāmata "Veiksmīga Biznesa sākums" palīdz rast atbildi uz iepriekšminētajiem jautājumiem. Grāmatā tiek aplūkots ļoti plašs tēmu loks:
- mārketings,
- pārdošana.
- finanses,
- e-bizness,
- uzņēmuma juridiskai statuss,
- uzņēmējdarbība un likumdošana,
- menedžments,
- grāmatvedība,
- PVN,
- nodarbinātība,
- apdrošināšana,
- biznesa plāns, u.c.,
Grāmata lasītājam sniedz minimālo zināšanu komplektu, kas nepieciešamas jaunajam uzņēmējam svešumā.

 

Sekmīgas intervijas māksla
Autors: Korfīlda Rebeka
Izdevējs: Pētergailis
ISBN: 9984673383

Kā sevi parādīt vislabākajā gaismā.? Prasme radīt par sevi labu iespaidu intervijā mūsdienās ir ļoti svarīga. Lai cik augsta karjeras pakāpe būtu sasniegta, ik pa laikam nākas nokļūt intervējamā lomā. Darba maiņa, paaugstinājums darbā vai apmācības kursi - tās ir tikai dažas no situācijām, par kurām šajā praktiskajā grāmatā varēsiet uzzināt, kā tajās izturēties līdzsvaroti un pārliecinoši. Grāmata ir koncentrēts un praktisks līdzeklis katram, kurš jūtas nedrošs pirms intervijas, un nepārvērtējams palīgs tiem, kuri vēlas uzlabot savu prasmi izturēties pārliecinoši. Tulkotāja Zane Hofmane. Vāka mākslinieks Mārtiņš Krūklis.

 

Uzstāšanās māksla
Autors: Timotijs Dž. Keigels
Izdevējs: Arka
ISBN: 978-9984-34-299-3
Kā raita lasāmviela un ātrs uzziņu avots grāmata „Uzstāšanās māksla” ir lieliski piemērota mūsdienu aizņemtajai pasaulei. Paņēmieni, kas aprakstīti šajā grāmatā, ļaus tev gūt panākumus, sazinoties gan ar vienu cilvēku, gan ar mazu grupu vai lielām auditorijām. Tu uzzināsi, kā:
*Izprast savu auditoriju.
*Vingrināties, lai tavas prasmes nepieviltu.
Veiksmīga darba meklēšana
Autors: Marks Pārkinsons
Izdevējs: Multineo
ISBN: 978-9984-9954-4-9
Darba meklēšana ir sarežģīts process, bet neatlaidība un iepriekšēja sagatavošanās var dot labus rezultātus. Ja jums ir nepieciešami īsi, konkrēti un vispusīgi padomi, tad grāmata ir domāta jums.
Efektīvas mācīšanās rokasgrāmata
Autors: Bazens Tonijs
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
ISBN: 9984232891

Vai jūs gribētu: atklāt, kā gūt maksimālas sekmes studijās; spēt minūtē izlasīt 1000 vārdu; uzlabot spēju koncentrēties un veicināt izpratni; arvien efektīvāk konspektēt un pierakstīt gan lekciju laikā, gan lasot; daudz veiksmīgāk iegaumēt un atsaukt atmiņā apgūto; noskaņoties atkārtošanai, bet izbaudīt arī atpūtas brīžus atslodzei? Pēdējo trīsdesmit piecu gadu laikā Tonijs Bazens ir palīdzējis pieaugušajiem un bērniem visā pasaulē līdz maksimumam kāpināt viņu prāta spējas, piedāvājot domu kartes veidošanas, atmiņas uzlabošanas un ātrlasīšanas paņēmienus. No angļu valodas tulkojusi Iveta Teibe. Mākslinieks Aivars Plotka.

 

Karjeras attīstības atbalsts – izglītība, konsultēšana, pakalpojumi
Izdevējs: Izdevējs: VIAA
ISBN: 978-9934-8012-0-4

Grāmata „Karjeras attīstības atbalsts – izglītība, konsultēšana, pakalpojumi” ir domāta karjeras atbalsta sistēmas profesionāļiem un visiem tiem, kas vēlas uzlabot savas dzīves kvalitāti. Grāmatā karjeras attīstības atbalsts skatīts caur izglītības, konsultēšanas un pakalpojuma prizmu.
Materiāls ir sagatavots ESF projekta "Karjeras izglītības programmas nodrošinājums izglītības sistēmā" (KIPNIS) ietvaros. Vairāk par projektu KIPNIS.

 

Making Difficult Decisions
Autors: Peter Shaw
Izdevējs: Capstone Publishing
ISBN: 978-1-84112-742-2

Laba lēmuma pieņemšanas pamatā ir skaidrība un pārliecība, ko veido balanss starp analīzi un ticību, loģisko domāšanu un intuīciju. Lai efektīvi pieņemtu sarežģītus lēmumus, ir nepieciešama drosme un komunikācijas prasmes. Grāmata palīdzēs apzināt labākos veidus, kā pieņemt sarežģītus lēmumus, apzināt savu domāšanas veidu par lēmumiem, kā arī ieteiks paņēmienus, kā palielināt savu pašpaļāvību un mazināt trauksmi par lēmumu pieņemšanu.

Ultimate Series: The Ultimate Interview Book: Make a Great Impression and Get That Job
Autors: Lynn Williams
Izdevējs: Kogan Page
ISBN: 0 7494 4310 3

Grāmatā tiek sniegti padomi, kā radīt lielisku pirmo iespaidu darba intervijā un iegūt savu sapņu darbu. Eksperts karjeras jomā L.Viljams apskata katru intervijas aspektu, īpaši pievēršoties tam, kā sniegt pareizas un pārdomātas atbildes uz intervijas jautājumiem. Jautājumi tiek apskatīti noteiktās grupās, piemēram, jautājumi, kas attiecas uz praktisko, radošo, biroja darbu, pārdošanas kā arī citām jomām. Tiek sniegti ieteikumi, kā sagatavot sevi pirms intervijas, kā iegūt informāciju par vakanci, kā arī daudzi citi. Grāmatā ir noderīgi komentāri arī no darba devējiem un testētājiem.

 

Ultimate Series: The Ultimate CV Book: Write the Perfect CV and Get that Job
Autors: Martin Yate
Izdevējs: Kogan Page
ISBN: 0 7494 3875 4

Uzraksti perfektu CV un iegūsti darbu! Grāmatā ir 100 piemēri ar veiksmīgiem CV, kā arī dažādi CV paraugi dažādām situācijām. Aizraujošā veidā autors apraksta, kā padarīt CV pievilcīgāku darba devējam, kā radīt elektronisku CV un izmantot interneta resursus, kā uzrakstīt pielāgotu motivācijas/pieteikuma vēstuli, lai darba devējs gribētu uzaicināt Tevi uz pārrunām.

 

 

 

Great Answers to Tough Interview Questions
Autors: Martin John Yate
Izdevējs: Kogan Page
ISBN: 0 7494 3552 6
Šī ir viena no visu laiku pārdotākajām grāmatām par darba meklēšanu. Grāmata apskata darba meklēšanas procesu kopumā- sākot no CV veidošanas līdz atbildēm uz visbiedējošākajiem intervijas jautājumiem. Sniegti dažādi ieteikumi, lai perfekti sagatavotos darba intervijai, pievienotas noderīgas interneta resursu adreses.
Veiksmīgas karjeras anatomija
Autors: Ilze Boitmane
Izdevējs: Lietišķās informācijas dienests
ISBN: 9789984826462

Veiksmīgas karjeras anatomija atklāj daudzus patiesus dzīves stāstus un situācijas, ko pārdzīvojuši cilvēki, kuri vēlējušies atklāt savu pieredzi šajā grāmatā. Katrs stāsts atklāj kādas patiesas dzīves grūtības un individuālu pārdzīvojumu, kas pamudina lasītāju rīkoties un meklēt ceļu, risinājumu savām dzīves un darba situācijām. Grāmata sniedz patiesu pārdzīvojumu, dziļu problēmas analīzi, teorētisku kopsavilkumu un padomus gan no stāstnieku skatpunkta, gan no profesionāļu viedokļa – kā rīkoties tālāk. Atspoguļotās situācijas ļaus izprast to, kāpēc ir grūti apzināties savas vēlmes, atrast labāko darbu un darīt dzīvē tieši to, ko vienmēr esi vēlējies paveikt. Grāmata rosinās uzdot jaunus jautājumus, kā arī sniegs atbildes un risinājumus līdzšinējām problēmām. Katrs darba meklētāja stāsts parādīs tev kādu svarīgu karjeras situāciju un notikumu, kas, iespējams, ir atgadījies arī tavā dzīvē, kā arī rosinās rast atbildes uz jautājumiem:
• Ko vēlies dzīvē sasniegt?
• Par ko vēlies kļūt?
• Kāds ir tavs profesionālās izvēles ceļš, un kā tu sevi saredzi nākotnē?
• Kā kļūt par profesionālu darba meklētāju un atstāt pozitīvu iespaidu?
• Kā gūt panākumus darba intervijās?
• Kā iegūt vēlamo darbu?
• Kā dzīvot saskaņā ar sevi un darbu?

 Developing and Validating Multiple-Choice Test Items
Autors: Thomas M. Haladyna
Izdevējs: Lawrence Erlabaum Associates
ISBN: 0 8058-4661-1

Grāmata ir paredzēta ikvienam, kurš nopietni interesējas par testu izstrādi un adaptēšanu. Galvenā uzmanība ir veltīta vairākatbilžu testiem, kas paredzēti kognitīvo spēju, prasmju, domāšanas mērīšanai. Grāmatā sniegta informācija par testu konstruēšanu, piemēriem, kā veidot vairākatbilžu testu skalas, kā arī par vispārējām metodēm testu veidošanā un standartizēšanā. Tā var būt noderīga gan testu izstrādātājiem un pielietotājiem, gan studentiem, skolotājiem, pētniekiem.

 Teaching and Learning in a Diverse World, Third Edition
Autors: Patricia G. Ramsey
Izdevējs: Teachers College Press
ISBN: 0 8077-4504-9
Grāmatā paredzēta pedagogiem, lai palīdzētu bērniem attīstīt sevī iejūtību, kritisku domāšanu un ziņkārību. Tiek uzsvērta multikulturālās sabiedrības nozīmība un, balstoties uz attīstības teoriju atklājumiem, sniegti daudz izglītojoši piemēri. Pielikumā pievienota „Ieteikumu grāmata bērniem”.


Career Counseling: A Psychological Approach
Autors:Elizabeth B. Yost M. Anne Corbishley
Izdevējs: Jossey-Bass
ISBN:1-55542-035-4
Grāmatas autores piedāvā karjeras konsultēšanā izmantot pieeju, kas integrē tradicionālās karjeras konsultēšanas tehnikas un psiholoģiskās novērtēšanas un intervijas metodes. Tiek aprakstīts, kā dažādas metodes var tikt pielietotas dažādiem klientiem. Grāmata domāta praktiķiem karjeras konsultēšanas jomā.


Introduction to Career Counseling for the 21th century
Autors:Robert L. Gibson, Marianne H. Mitchell
Izdevējs: Pearson
ISBN: 0-13-380213-2
Grāmatā aplūkota karjeras konsultēšanas teoriju attīstība ekonomiskās globalizācijas kontekstā. Analizētas karjeras konsultēšanas kompetences, ētikas standarti, novērtēšanas principi. Caur daudzveidīgiem piemēriem sniegti ieteikumi par piemērotākām karjeras konsultēšanas metodēm dažādās situācijās

Organization Theory
Autors: Mary Jo Hatch, Ann L. Cunliffe
Izdevējs: Pearson
ISBN:0-19-926021-4

Šī Organizāciju teorijas grāmata izceļas visu pārējo līdzīgu grāmatu vidū ar to, ka tajā ir teorētiski akurātā veidā sniegta informācija par organizācijas dinamiku, izmaiņām un attīstību. Grāmata iedrošina savienot akadēmisku teoriju ar organizāciju praksi. Daudzās atsauksmes par grāmatu liecina par to, ka tajā izmantotos ieteikumus daudzi uzņēmēji novērtē kā praktiskus un noderīgus straujajā organizāciju attīstības laikā.

 Career Counselling
Autors:Robert Nathan & Linda Hill
Izdevējs: Sage Publications
ISBN:1-4129-0837

Karjeras konsultēšana bieži kļūdaini tiek aprakstīta tikai kā padomu sniegšana, lai palīdzētu cilvēkam izvēlēties karjeras jomu. Šī grāmata ir kā praktisks padomdevējs, aprakstot spējas, prasmes un resursus, ko karjeras konsultants var izmantot, lai konsultētu un atbalstītu klientus. Autori uzsver uz indivīdu, nevis tikai uz viņa karjeru, centrētu pieeju. Grāmatā aprakstīti arī galvenie lēmumu pieņemšanas veidi, šķēršļi, kas kavē cilvēkus pieņemt sarežģītus lēmumus. Nodaļa ir veltīta arī karjeras konsultēšanai organizācijās.Career Development Interventions in the 21st Century
Autors: Spencer G. Niles, JoAnn Harris-Bowlsbey
Izdevējs: Merill Prentice Hall
ISBN:0-13-927146-5

Grāmatā izsekots karjeras jēdziena un konsultēšanas metožu attīstībai līdz 21. Gadsimtam. Sniegts plašs ieskats pazīstamāko karjeras teoriju autoru darbos, sniegts karjeras konsultēšanas metožu un stratēģiju apraksts un izvērtējums. Pielietota gadījumu analīze, lai ilustrētu klientu veidus un metožu atbilstību dažādiem gadījumiem. Īpaši uzsvērta karjeras konsultēšanas un atbalsta loma izglītības vidēs.

 


SocioDynamic Counselling: A Practical Approach to Meaning Making
Autors: R.Vance Peavy
Izdevējs:Taos Institute
ISBN:0-9712312-4-9

R. Vanss (R.Vance) radīja terminu Sociodinamiskā konsultēšana aiz savas pārliecības par sociālo ietekmi uz dinamisko procesu tēla veidošanā. Autors uzsver attiecību aspekta nozīmi cilvēka pieredzē. Balstoties uz paša izstrādāto teoriju, autors apskata konsultēšanas tehnikas- klausīšanos, problēmrisināšanu, iesaistīšanos, nākotnes konstruēšanu, empātiju. Apskatot vairākas konsultēšanas sesijas, tiek attēlots pilns cikls konsultēšanas gaitā un attīstībā.

 


Active Engagement: Enhancing the Career Counseling Process
Autors: Norman E. Amundson
Izdevējs: Ergon Communication
ISBN: 0-9684345-4-1
Grāmata fokusējas uz karjeras procesu un tehnikām, izmantojot gadījumu analīzes, kas ilustrē veidus, kādā karjeras konsultanti var izmantot aktīvas klienta iesaistīšanas metodes.


Theory and Practice of Counselling Therapy
Autors: Richard Nelson-Jones
Izdevējs: Sage Publications
ISBN:1-4129-1977-0
R. Džons šajā grāmatā iekļāvis 16 pieejas konsultācijas un terapijas procesam, veidojot plašu ieskatu katrā no pieejām. Katra grāmatas nodaļa iekļauj arī bibliogrāfiju un pamatterminoloģiju. Grāmata var tikt lietota kā informatīvs resurss gan studentiem, gan jau praktizējošiem konsultantiem, psihoterapeitiem, psihologiem.


Applying Counseling Theories: An Online, Case-Based Approach
Autors: Aaron B.Rochlen
Izdevējs: Merrill Prevtice Hall
ISBN: 0-13-170082-0
Grāmata piedāvā iedziļināties interneta plašājās iespējās konsultāciju izmantošanā. Tiek aprakstīts, kādos veidos konsultēšanā iespējams kombinēt gan grāmatu ieteikumus, video gadījumu analīzi un interaktīvu mācīšanos. Grāmatā sniegts inovatīvs skatījums uz konsultēšanas iespējām.


Understanding career counselling: theory, research and practice
Autors: Jennifer M. Kidd
Izdevējs: SAGE Publications
ISBN: 1-4129-03338-6
Grāmatā aizraujošā un viegli uztveramā veidā izskaidrota karjeras konsultēšanas pamatbūtība. To var lasīt ikviens interesents, kurš vēlas saprast, kā notiek karjeras attīstība cilvēka dzīvē. Grāmatā ir gan teoriju kopsavilkums, gan pētījumu un praktisko piemēru analīze. Grāmata ir ideāli piemērota studentiem, studijās par konsultēšanu,  vadību, organizācijas procesiem.


Issues and Ethics in the Helping Professions
Autors: Gerald Corey, Patrick Callahan, Marianne Schneider
Izdevējs: Thomson, Brooks/Cole
ISBN: 0-534-61443-4

Jau 7. šīs grāmatas izdevums ir kā praktiska rokasgrāmata, kas palīdz profesionāļiem risināt dažādas ētiskas dabas problēmas, ar ko nākas saskarties profesionālajā ikdienā. Autori apraksta gan dažādas teorētiskas nostādnes attiecībā uz ētikas jautājumiem, gan arī padziļina lasītāju zināšanas par ētiskajiem kodiem un noteikumiem dažādās profesijās, kuras saistītas ar palīdzēšanu cilvēkiem.

 Intentional Interviewing and Counseling: Facilitating Client Development in a Multicultural Society
Autors: Allen E.Ivey
Izdevējs: Thomson Learning
ISBN: 0495006203

Grāmatā tiek aprakstītas galvenās intervēšanas prasmes, ko var pielietot, lai iedrošinātu klienta attīstību multikulturālā sabiedrībā. Tiek analizētas dažādas teorētiskās pieejas., kas uzsver klienta individuālo un multikulturālo unikalitāti. Tiek apskatītas ētiskās dabas dilemmas konsultēšanas procesā. Detalizēti analizēta tādu konsultēšanas prasmju pielietošana kā- novērošanas prasmes, iedrošinājumi, pārfrāzēšana, aktīvā klausīšanās, reflektēšana.

 An Introduction to Counselling
Autors:John McLeod
Izdevējs:Open University Press
ISBN: 0335211895
Profesors McLeods vienkāršā un saistošā veidā apraksta atšķirīgas konsultēšanas teoriju pieejas. Šī ir iepriekš pārstrādāta un paplašināta grāmatas versija.


Essential Elements of Career Counseling: Processes and Techniques
Autors: Norman E.Amundson, JoAnn Harris-Bowlsbey, Spencer G.Niles
Izdevējs:Merill Prentice Hall
ISBN: 0-13-112271-1

Grāmatā analizēti mīti un realitāte saistībā ar karjeras jēdzienu, aprakstītas galvenās karjeras teorijas. Tiek definēti galvenie klientu problēmu loki, kā arī novērtētas galvenās konsultēšanas metodes, analizējot to piemērotību katrai problēmai un gadījumam. Atsevišķi tiek apskatīta arī virtuālā karjeras konsultēšana un karjeras centru veidošana.

 Counseling for Career Development
Autors: Carl McDaniels, Norman C.Gysbers
Izdevējs: Jossey-Bass Publishers
ISBN: 1-55542-399-X

Grāmata palīdzēs konsultantiem pilnveidot profesionālās prasmes, lai palīdzētu klientiem karjeras un personīgās izaugsmes ceļā. Autori, piedāvājot visaptverošu pieeju dzīves un karjeras attīstībai, apskata visas jomas, kur var parādīties dažādas ar darbu un karjeru saistītas problēmas- darbs, izglītība, apmācība, brīvais laiks, ģimene. Tiek piedāvātas tehnikas, resursi un stratēģijas, ko iespējams pielietot konsultēšanas procesā. Grāmata adresēta pētniekiem un praktiķiem karjeras jomā.

 Supervision in the Helping Professions
Autors: Peter Hawkins, Robin Shohet
Izdevējs: Open University Press
ISBN: 0 335 20117 2
Grāmata ir domāta kā palīgs supervizoriem, kuri konsultē palīdzošo profesiju (piemēram, psihoterapeiti, psihologi, psihiatri, medmāsas, sociālie darbinieki, terapeiti, probācijas darbinieki u.tml.) pārstāvjus. Tā izskaidro mērķus, modeļus, dažādas supervīziju formas, kas piemērotas profesionāļiem, kas strādā ar cilvēkiem.


Globalizing Education for Work
Autors: Richard D.Lakes, Patricia A.Carter
Izdevējs: Lawrence Erlbaum Associates, Publishers ISBN: 0-8058-5029-5
Grāmata izskaidro, kā pasaules ekonomijas izmaiņas ietekmē darba ņēmēju izglītības procesu. Izmantojot dažādas metodoloģijas (piemēram, literatūras pārskatus, gadījumu analīzes, dažādu modeļu izvērtējumus, demogrāfisko profilu modelēšanu), autori ilustrē profesionālās izglītības un apmācības programmas saskaņotību ar darba tirgus pieprasījumu dažādās valstīs. Pētījumi veikti dažādās pasaules valstīs un iezīmē starpkultūru perspektīvas ekonomikas attīstībā.


Career Counseling and Services
Autors: James P.Sampson, Jr, Robert C.Reardon, Gary W. Peterson, Janet G.Lenz Izdevējs: Thomson brooks/Cole
ISBN: 534-61159-1

Autori, pazīstami karjeras teorētiķi un praktiķi, izstrādājuši Kognitīvās informācijas apstrādes modeli (Cognitive Information Processing), kas ietver karjeras lēmumu pieņemšanu, karjeras informācijas izpēti un aktīvu problēmu risināšanu. Daudzpusīgi aprakstīti dažādi karjeras servisu, centru un resursu veidi. Ar teorētisko konceptu un praktisko piemēru palīdzību, ilustrēti dažādi gadījumi karjeras konsultēšanā. Izstrādāts karjeras domu pārveides modelis un karjeras lēmumu gatavības struktūru.

 Online Collaborative Learning
Autors: Tim S. Roberts
Izdevējs: Informations Science Publishing
ISBN: 1-59140-174-7
Grāmata ir kā resurss pētniekiem un praktiķiem izglītības jomā, izmantojot tiešsaistes sadarbīgo mācīšanās tehniku (Online Collaborative Learning). Grāmatā apkopota gan teorētiskie uzstādījumi šajā jomā, gan praktiski piemēri. Sniegtas atbildes uz jautājumiem par grupu mācīšanos, izmantojot tehnoloģijas, pozitīvām un negatīvām pusēm, izmantojot mācīšanos interventa vidē.


Leadership and Management in Education
Autors: Marianne Coleman, Peter Early
Izdevējs: Oxford, Umniversity Press
ISBN: 0-19-926857-6
Grāmata ir izpētīta vadības un menedžmenta ietekme uz izglītības iestāžu attīstību. Izglītības iestāžu attīstība tiek skatīta gan lokālā, gan nacionālā, gan globālā līmenī no vairāku valstu perspektīvas, ietverot arī dažādus starptautiskas gadījumu analīzes un piemērus.