Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Vēl pirms studiju sākuma pirmkursnieki var iepazīt Universitāti pasākumā "Iepazīsti LU!"

08.08.2017

Arī šogad Latvijas Universitātes (LU) pirmo kursu studentiem būs iespēja vēl pirms akadēmiskā gada sākuma gūt priekšstatu, kā norit dzīve augstskolā, un pirmoreiz iejusties studenta ādā, piedaloties īpašā pasākumā “Iepazīsti LU!”. Pasākums notiks 31. augustā LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19.

Arī šogad Latvijas Universitātes (LU) pirmo kursu studentiem būs iespēja vēl pirms akadēmiskā gada sākuma gūt priekšstatu, kā norit dzīve augstskolā, un pirmoreiz iejusties studenta ādā, piedaloties īpašā pasākumā “Iepazīsti LU!”. Pasākums notiks 31. augustā LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19.

“Iepazīsti LU!” sāksies plkst10.00 LU Lielajā aulā ar pasākumu “Iepazīsti savu kuratoru un mentoru”, kas ir LU atbalsta programmas jaunajiem studentiem. Gan kurators, gan mentors būs lieliski padomdevēji, pirmkursniekam uzsākot studiju gaitas, tikai kurators ir fakultātes deleģēts pārstāvis no mācībspēku rindām, bet mentori – brīvprātīgie vecāko kursu studenti. Pasākumā LU Studiju departamenta vadītāja Jūlija Stare jaunajiem studentiem pastāstīs, kā veiksmīgi uzsākt studiju gaitas, bet LU Studentu padomes pārstāvji pastāstīs, kāda ir īstā studentu dzīve. Lekcija ilgs līdz 11.15.

Tūlīt pēc tam LU Lielajā aulā no plkst11.30 līdz 13.00 notiks lekcija “Mācīšanās veidi”, kas jaunajiem studentiem palīdzēs saprast galvenās atšķirības starp mācīšanos skolā un augstskolā. LU pārstāvji skaidros gan dažādus mācīšanās stilus, ko pirmkursnieki varēs likt aiz auss un vēlāk praktiski izmēģināt studiju gaitā, gan arī izstāstīs būtiskākos mācīšanās šķēršļus un to ietekmi uz iespēju sekmīgi iegūt augstāko izglītību. Lekciju vadīs Dr. paed. docente, vadošā pētniece Sanita Baranova.

Pēcāk LU Mazajā aulā laikā no plkst. 13.00 – 15.30 ikvienam pieejama būs izstāde „Esi aktīvs – iesaisties!”, kurā būs iespēja uzzināt visu par augstskolā pieejamām ārpusstudiju aktivitātēm. Būs iespēja tikties gan ar LU pašdarbības kolektīviem, gan studentu pašpārvaldēm un interešu grupām, kas piedāvā daudz iespēju pilnveidot dažādas prasmes. Izstādē vienuviet pulcēsies pārstāvji no LU kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrības „Juventus”, Sporta servisa centra, Debašu kluba, Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrības, Biznesa inkubatora, Valodu centra, Bibliotēkas, radio NABA,  Studentu padomes, kā arī Erasmus Student Network un Agape Studentu organizācijas.

Savukārt laikā no plkst. 13.15 LU Lielajā aulā notiks lekcija “Veiksmīga iekļaušanās studiju vidē”. Reti kurš noliegs faktu, ka studiju sākšana dzīvē ir lielas pārmaiņas, tāpēc lektores Sarmīte Voitkāne un Dace Siliņa palīdzēs jaunajiem studentiem saprast, kā neapjukt un studijās savus nospraustos mērķus un ieceres realizēt visefektīvāk. Lekcijā arīdzan varēs uzzināt, kāda loma studiju uzsākšanā ir pieredzes un personības resursiem, kā arī – kā veicināt sadarbību ar studiju biedriem. Lekcija ilgs līdz plkst. 14.45.

Sev aktuālo informāciju “Iepazīsti LU!” pasākumā varēs iegūt arī jaunie maģistranti. Plkst. 18.00 būs iespēja piedalīties lekcijā par studiju procesa organizēšanu maģistrantūrā – uzzināt gan par studiju procesu reglamentējošiem dokumentiem, gan studiju dokumentāciju, piemēram, akadēmiskajām izziņām, kā arī iepazīt LU informatīvo sistēmu (LUIS). Kas svarīgi – vēlreiz tiks atgādināts arī par pieejamo finanšu atbalstu (stipendijām un kredītiem), kā arī citu atbalstu studijās (konsultācijas, informatīvie pasākumi u.c.). Lekciju vadīs lektors Jānis Saulītis.

Ar pasākuma programmu var iepazīties un elektroniski pieteikties ŠEIT.