Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ik dienas ar skaitļiem uz "Tu"
Pēdējās izmaiņas veiktas:
02.07.2010

Elīna Belova, LU avīze Alma Mater
Ne vienmēr izcila karjera nozīmē augstu, strauju lēcienu, var izvēlēties iet arī stabilu un pārdomātu karjeras ceļu. Iveta Vimba - partnere SIA Ernst & Young Baltic Revīzijas nodaļā, piekrita dalīties ar mums pieredzē par savu veiksmes ceļu. Ivetas virzība uz revīzijas projektu organizēšanas, plānošanas un vadīšanas darbu ir prasījusi no viņas atvērtību jaunām zināšanām, bet šis ceļš ir bijis stabils un pamatīgs. Viņas nodarbošanās paredz īpašas prasmes, mīlestību pret skaitļu rindām un statistiskajiem rādītājiem. Neskatoties uz tik šķietami sausiem darba pienākumiem, Iveta Vimba šķiet dzīvespriecīga un laimīga, ik dienas esot starp tik intelektuāli interesantiem kolēģiem starptautiskā uzņēmumā.

- Tavi karjeras sasniegumi ir ievērojami, bet kā tad viss sācies?

Sāku strādāt, jau studējot 2. kursā vadībzinībās Tūrisma menedžmentā par vadības grāmatvedi nelielā ražošanas uzņēmumā. Vēlāk strādāju par galveno grāmatvedi grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumā un ar laiku, lai paplašinātu redzesloku, mainīju savu nodarbošanos no grāmatvedības uz revīziju. Tad arī sākās mans ceļš Ernst &Young darbinieku rindās.

- Kā tu vērtē Latvijas Universitātes studiju ieguldījumu tavā karjerā?

Jau apskatot manu CV, var manīt, ka nestrādāju nozarē, kuru apguvu universitātē. Tomēr neuzskatu, ka studijas bija veltas un, kas zina, varbūt kādu dienu nodarbošos arī ar tūrismu saistītā jomā. Studijas LU noteikti bija vajadzīgas, lai iegūtu labas pamatzināšanas un lai sakritības pēc es būtu tur, kur es esmu. Studiju laikā vairāki mani kursa biedri no LU pārgāja studēt uz Rīgas Ekonomikas augstskolu. Tomēr tā kā es vidusskolā biju mācījusies vācu valodu, tad studijas angļu valodā toreiz būtu sagādājušas zināmas grūtības, tāpēc turpināju studijas LU un ieguvu bakalaura grādu. Uzskatu, ka ikvienam ir jāiegūst vismaz pamatizglītība un pēc tam visu laiku jācenšas sevi pilnveidot. Ernst &Young šajā ziņā ir ļoti pretimnākošs, jo kompānijai ir sava apmācību sistēma. Var teikt, ka es atnācu bez prasmēm attiecīgajā jomā, un apmācības man palīdzēja iegūt vajadzīgās zināšanas, kas nepieciešamas revīzijas darbā. Lielākoties visi Ernst &Young darbinieki sāk no pašas apakšas bez vai ar nelielu pieredzi un tad aug uzņēmumā, visu laiku turpinot mācīties un pilnveidoties.


- Vai tev vēl ir kur augt savā jomā šajā uzņēmumā?


Jā. Esmu partnere tikai gadu un, skatoties uz maniem pieredzējušajiem kolēģiem, redzu, ka man vēl ir daudz ko mācīties. Tā kā uzņēmums ir starptautisks, tad neizslēdzu arī iespēju nākotnē kādu laiku pastrādāt ārpus valsts robežām. Pēc kāda laika es visticamāk būtu gatava doties strādāt arī citur, bet šobrīd man jāvelta laiks arī ģimenei, saviem bērniem. Esmu pārliecināta, ka svarīgi ir labi izaudzināt savus bērnus.

 
- Kā tu raksturotu savu nodarbošanos?

Revidenta pamatuzdevums ir veikt uzņēmumu finanšu pārskatu revīziju un attiecīgi sniegt uzņēmuma īpašniekiem un klientiem pārliecību par šo finanšu pārskatu pareizību. Tāpat mēs cenšamies palīdzēt klientam, uzņēmumam, sakārtot un uzlabot savu darbību, lai rastu optimālākos risinājumus un palielināt tā darba efektivitāti.

- Kas ir tava veiksmes atslēga?

Nav vienas vienīgas tādas veiksmes lietas, kas man palīdzējusi. Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka svarīgi ir būt pareizajā laikā, vietā un satikt īstos cilvēkus. Arī mans ceļš nav bijis kā augsts lēciens, bet gan pamatīgs un stabils gājums. Svarīgi ir arī apkārt esošie cilvēki, un šeit, Ernst & Young, man ir paveicies. Mani kolēģi ir interesanti un gudri. Uzņēmumā visu laiku notiek kustība- tiek pieņemti jauni darbinieki, citi paaugstināti, bet vēl citi stažējas ārzemēs. Svarīgi ir arī sabalansēt savu laiku un nošķirt savu personīgo dzīvi no darba, kas, manuprāt, man ir izdevies.

- Kā tu jūties laikā, kad apkārt notiek štatu samazināšanai, vai jūties stabili darba tirgū?

Maniem kolēģiem, kuri devušies ārpus Ernst &Young, karjera lielākajā daļā gadījumu attīstījusies ļoti veiksmīgi. Pēc viņu pieredzes zinu, ka Ernst & Young vārds uzņēmējiem ir atpazīstams ar savu kvalitāti, tāpēc ilgi nenākas meklēt darbu. Uzskatu, ka vissvarīgākais visos laikos ir censties vienmēr labi veikt savu darbu.

- Kā Tu raksturotu savus kolēģus- cilvēkus, kas strādā Ernst & Young?

Pāris iepriekšējos gadus bija grūti atrast labus jaunus darbiniekus, jo lielākoties nāca jauni cilvēki bez praktiskām zināšanām, bet ar salīdzinoši augstām prasībām. Šobrīd situācija darba tirgū ir mainījusies, un nāk cilvēki, kas patiesi vēlas strādāt un mācīties. Viennozīmīgi šajā darbā ir jāmīl cipari. Bez patikas pret skaitļiem šajā darbā nevar iztikt, jo alga nevar atspēkot tās pūles, kas jāpārvar tad, ja tie nepatīk. Man ar to nav bijusi problēma, jo matemātika un ar skaitļiem saistītie priekšmeti man vienmēr patikuši vislabāk.

10.03.2009.